PÜSIVUS JA HOOLDUSKõikide patsistiilide puhul on püsivuse aeg erinev ja individuaalne, olenedes kliendi elustiilist, igapäevasest rutiinist, kokkupuutest veega, trennitegemisest, peakatte/kiivri kandmisest, higistamisest, oma juuste väljakasvamise kiirusest jne.

Üldiselt kehtiv kuldreegel on, et mida rohkem patse, seda kauem püsivad.

2 KARDASHIANI PATSI on 3-5 päeva teema. Peened lisapatsikesed külgedel annavad kandmise ajale kuni 5 lisapäeva juurde.

Kui punume CORNROWS-stiilis suuremaid jumbo-stiilis patse rohkem (6-15), siis juba pikeneb kandmise aeg nädala-paari võrra.

PATSID LAHTISEKS HOBUSESABAKS püsivad kaunina 3 kuni 7 päeva.

MULLIPATSID on lühiajaline ilu ja see sobib konkreetseks sündmuseks, kuhu soovid tõeliselt efektset soengut. Pats(id) ei ole tihkelt punutud ja osa on eriti puhvi ja puhevile sätitud selle ühe korra eriliseks vau-efektiks.

CORNROWS-PATSID ÜLESPUNUTUD HOBUSESABAKS on kenad kanda juba terve kuu. Suured ja rohke lisamaterjaliga patsid veidi vähem, aga peened „small-feed“ patsid suisa kuni 8 nädalat. See on väga mugav stiil, sest soeng nagu olekski valmis kohe, kui hommikul tõused, lisa vaid patsikumm või kokkuvolditud bandana, et oma hobusesaba kinnitada. Teine viis on keerata see suureks uhkeks krunniks (või kaheks).

Peatäis BOX BRAIDS´e on kantav kuni 2 kuud. Need on see stiil, mida tavaliselt kliendid armastavad kutsuda „afropatsid“, ehk siis kõige popimad ja enamnõutavad. Patse on palju ja igaüks on punutud nii, otsekui kinnituks ta väikese ruudukese külge peanahal („box“).

Box Braids kombineerituna cornrows patsidega ehk FULANI-stiil on eriti kandmissõbralik viis, kuna patside esirida ja külgmised patsid jooksevad piki peanahka ja ei lange laubale ette. Kandmise aeg on (nagu ka Box Braids´idel) kuni 2 kuud.

Box Braids´e ja Fulani-stiilis punutud patse saab „värskendada“, tulles salongi hooldusesse. Lizz harutab lahti esimesed/pealmised ja külgmised patsid (ehk siis kõige silmapaistvamad) ja punub need uuesti. Hoolduse puhul on oluline õige ajastus – see peaks olema 3-4 nädala möödudes originaalpunumisest.

Patside kandmine on puhas rõõm ja murevaba aeg. Pead pesema ei pea. Patsid ei taha üldse vett – duši all käies või vanniskäigu ajal tee neist kõrge hobusesaba ja see omakorda krunniks või peida patsid vannimütsi alla. Kõrge ülespandud krunni (või kahega) käi ka ujumas, pead väärikalt vee peal hoides. Pea ees sukeldumist basseini või ookeanilaineisse katsu patsikandmise ajal vältida. Pikalt kantavate stiilide puhul (Box Braids, Fulani) võid pead pesta mõne nädala tagant, aga siis kasuta lahjendatud šampoonilahust ja pese vaid peanahka, jättes patside pikkuse puutumata. Kõige esimene öö (või paar) võib olla veider magada, sest peanahk on pingul. Kui nahk reageerib värskele uuele pingul tundele mõne väikese punetava ja/või sügeleva punnikesega juuste piiril, määri sinna Bepanthen Plus kreemi. Kuiva tunde vastu aitab, kui kasutad peanahka niisutavat spreid. Palun kasuta kvaliteetkraami, sest kunstlike värv-ja lõhnaainetest kubisevad odavad tooted võivad sügelust/kuivust/naha ärritavust vaid lisada, mitte seda leevendada. Meie soovitame Kevin Murphy pähejäetavat spreipalsamit STAYING.ALIVE

Omale valitud meelepäraseid patse kannad, kuni saabub aeg need lahti punuda ja lisamaterjal eemaldada. Kui otsustada õige stiili kasuks, lähtudes enda individuaalsest omapärast (juuste tihedus, paksus, peanaha tundlikkus jms jne), siis ei ole need rasked ega kindlasti ka riku juukseid, pigem vastupidi. Seda nimetatakse ka “protective hairstyle” – kuna enda juuksed on patsi punutud, siis patsikandmise ajal ei rikuta neid ei keemiliselt (näiteks juuste värvimine) ega füüsiliselt (termiline töötlus, näiteks föönitamine, sirgendamine, ka liiga sage juuste pesu, mida tihti kiputakse tegema). Jälgida tuleb enda juuste väljakasvamise kiirust – pats ei tohiks jääda liiga pikale juuste vabale osale rippuma, sel juhul on see juba oma juustele halb. Tee kindlaks, kust algab su enda juus ja sealt allapoole lõika patside otsad ära ning punu patsid lahti. Haruta juuksed lahti ettevaatlikult ja liigu pusade eemaldamiseks suunaga juukseotsast peanaha poole. Harja pehme silikoonharjaga juuksed kuivalt läbi enne, kui neid pesed. Ära ehmu suurest hulgast lahtistest juuksekarvadest – need on sinna kogunenud mitmete päevade ja nädalate jooksul ja kuna juuksed on olnud kinni punutud, siis nüüd sa lihtsalt näed seda hulka korraga. Pese hoolikalt ja turguta juukseid niisutava/toitva/taastava palsami ja maskiga.
Ja oledki valmis uuteks patsideks, kasvõi juba järgmisel päeval!